Čím krmit štěně? Nejlepší značky pro psí krmiva.

02.03.2020

Zvažujete koupi domácího mazlíčka, nebo jste si právě jednoho pořídili? Nevíte však, čím štěně krmit, nebo jaké množství představuje optimální krmná dávka? 

Na následujících řádcích jsme se pokusili sepsat základní rady o krmivu pro různá plemena psů, rozdělené zejména podle vzrůstu. V souvislosti s tím jsme se zaměřili na nejkvalitnější krmiva pro štěňata, která prodávají značky N&D, Calibra, či Brit.

VELIKOST PSA JE KLÍČOVÁ

K nejdůležitějším faktorům řadícím se k tomu, aby štěně vyrostlo ve zdravého dospělého psa, patří správný výběr krmiva, do nějž se vyplatí investovat. Jedna z prvních věcí, na kterou se musíte zaměřit při výběru krmiva, je velikost vašeho psa. Granule pro štěňata velkých plemen, jako je například husky, nebo granule pro štěňata malých plemen, kupříkladu jorkšírský teriér nejsou stejné. Krmivo se totiž liší velikostí granulí. U malých psů by nevhodná velikost mohla způsobit problémy se žvýkáním a u velkých psů, dokonce i problémy s vylučováním.

VŠE MÁ SVÁ PRAVIDLA A ŘÁD

Štěňátku by mělo být krmivo podáváno pravidelně. Každý den bychom ho měli krmit na stejném klidném místě, pokud možno ve stejnou dobu (do 6. měsíce 3krát denně). Krmivo by nemělo být štěněti neustále k dispozici. Dále by se nemělo krmit mimo stanovené časy. Tím předejdeme přibírání na váze. Ihned po jídle by se štěňátko mělo vyvarovat pohybu, aby nedošlo k nafouknutí žaludku, což hrozí zejména u psů velkých plemen. Samozřejmostí je, aby mělo štěně neustále k dispozici pitnou vodu a čisté misky.

JAK POZNÁM GRANULE PRO ŠTĚNĚ, DOSPĚLÉHO PSA A SENIORA?

Výběr není snadný, na trhu se nachází velké množství značek s širokým výběrem granulí. Standardní rozdělení je pro štěňata (puppy), dospělé psy (adult) a seniory. Dalším faktorem, který může komplikovat výběr granulí, bývá různé složení (maso kuřecí, jehněčí, rybí, ...). Všechny tyto informace se nachází čitelně napsané na přední straně obalů, což výrazně usnadňuje orientaci, a i samotný výběr.

Jedním z nejkvalitnějších krmiv jsou granule značky N&D  které obsahují více než 25% masa, tvořící důležitou složku potravy (zdroj bílkovin).
Granule značky Calibra obsahují vyvážený poměr proteinu, energie, vitamínu D a minerálů, které jsou nezbytné pro správný vývin vašeho štěněte.

Další kvalitní značkou, která je na našem trhu k dostání, je značka Brit. 
Pokud byste raději podpořili českou výrobu, můžete zvolit krmivo značky Fitmin.

KTERÉ KRMIVO JE PRO MÉ ŠTĚNĚ TO NEJLEPŠÍ?

Pro pejsky malých plemen jsou granule označeny jako SMALL BREED, nebo SMALL MINI.
Pro štěňátka středního vzrůstu bychom měli kupovat granule s označením MEDIUM BREED, či JUNIOR M.
Pro štěňata velkých plemen jsou určena granule s označením LARGE.

Doufáme, že jsme vám tímto článkem alespoň trochu poradili s výběrem vhodného krmiva a že jsme vám, částečně pomohli pochopit rozdíl ve výživě různých druhů plemen.