Jak udržet zdravé zuby u psů?

18.03.2020

Pokud se jedná o udržení zdravého chrupu psů, mnoho majitelů přehlíží důležitost právě ústní hygieny. Ačkoliv primárním příznakem stomatologického onemocnění je špatný dech, majitelé si to často nevšimnou, protože si prostě myslí, že špatný dech je něco, co psi prostě mají. Jistě, není to žádná okouzlující vůně, ale dech vašeho psa by také neměl být tak špatný, že se vám z něj udělá špatně. Jak tedy můžeme udržet zuby našich psů čisté? Zde je několik tipů!


1. Čištění zubů vašeho psa kartáčkem

Kartáčování zubů vašeho psa může znít hloupě, ale je to vynikající způsob, jak zabránit tvorbě plaku. Nemusíte denně čistit zuby svého psa, i když čím častěji, tím lépe. Většině psů se tato myšlenka zpočátku moc nelíbí, ale můžete svého psa snadno vytrénovat tak, aby si nechal zuby čistit bez jakýchkoliv problémů. Při čištění zubů je potřeba dodržovat určitý postup. Nejprve je zapotřebí sehnat zubní pastu, která je vyrobena speciálně pro psy. Je to proto, že zubní pasta pro lidi obsahuje složky, které jsou pro naše domácí mazlíčky toxické. Navíc, zubní pasta pro psy obvykle přichází v lahodné chuti kuřete nebo arašídového másla. Za druhé, můžete použít buď psí zubní kartáček nebo kartáček, který nasadíte na svůj prst. Zeptejte se svého veterináře na to, co je nejlepší, a zjistěte, co vám a vašemu psovi nejvíc vyhovuje.


2. Psí zubní utěrky

Pro ty, kteří nejsou schopni čistit zuby nebo chtějí změnit své techniky čištění, jsou zubní utěrky skvělým řešením. Zubní ubrousky jsou vyrobeny tak, aby byly otírány o zuby vašeho psa, aby pomohly odstranit plak. Fungují podobně jako zubní kartáčky, ale nedokážou se dostat do malých koutků a mezizubních prostor. Přesto je to skvělý způsob, jak vyčistit zuby vašeho domácího mazlíčka a často se s nimi snadněji manipuluje než se zubním kartáčkem a zubní pastou.


3. Psí žvýkací pamlsky

Existují stovky různých druhů pamlsků, ale ne všechny mají vlastnosti na čištění zubů. Žvýkání skutečně prospívá orálnímu zdraví vašeho psa samo o sobě, bez ohledu na to, co žvýká. Neustálé žvýkaní žvýkacích pamlsků, zbavuje zuby zubního plaku a některé z nich dokonce obsahují enzymy, které pomáhají podporovat zdraví zubů. Žvýkání například kravských uší, žvýkacích plátků nebo kuřecích proužků, jsou skvělým způsobem, jak udržet vašeho psa šťastným a zdravým. Pokud hledáte něco bez kalorií, existuje mnoho dlouhotrvajících gumových nebo nylonových pamlsků, které tuto práci také vykonávají.


4. Psí dentální pamlsky

Psi milují dobroty a zubní dobroty jsou velmi dobrým způsobem, jak zlepšit zubní zdraví vašeho miláčka. Tyto pamlsky jsou vyrobeny speciálně pro odstranění nahromadění zubního plaku a často obsahují přísady, které osvěžují dech a čistí ústa vašeho psa. Naši psi je obecně mnohem více oceňují, než zubní kartáček nebo zubní ubrousky a vykonávají skvělou práci, aby udrželi ústa našeho psa čisté. Tyto pochoutky přicházejí v různých tvarech, velikostech a příchutích a určitě najdete něco, co váš pes miluje.


5. Profesionální čištění

Snad nejlepším způsobem, jak zajistit zdraví svého psa, je nechat ho podrobit profesionálnímu čištění veterinárním lékařem. Váš veterinář ví, co je nejlepší pro zuby vašeho psa, a bude schopen vyřešit všechny problémy. Ačkoli je to mnohem dražší než ostatní tipy, které jsme zmínili, profesionální čištění zubů je nejlepším způsobem, jak udržet správnou zubní hygienu vašeho psa. Váš veterinář má zkušenosti s prevencí, lokalizací a léčbou jakýchkoli problémů.