Které psí plemeno je vhodné do bytu?

15.03.2020

Už jste slyšeli, že velká plemena psů se do bytu nehodí? A proč ne? Právě naopak. Velcí psi jsou mnohdy mnohem klidnější než ti malí, takže pokud nebydlíte zrovna v bytě 1+1, kde se hnete sotva vy sami, tak velký pes určitě není špatnou volbou psa do bytu. My vám proto přinášíme širokou nabídku psích plemen vhodných do bytu rozdělené dle velikosti do 4 kategorií na mini plemena do bytu, malá plemena do bytu, střední plemena do bytu a velká plemena do bytu.

Mini plemena do bytu

Oproti malým plemenům jsou drobnější, takže je s nimi potřeba zacházet opatrně.

ČIVAVA

PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK

TRPASLIČÍ ŠPIC

TRPASLIČÍ PINČ

YORKSHIRSKÝ TERIÉR

ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES

Malá plemena do bytu

MOPS

BIŠONEK

PEKINGSKÝ PALÁCOVÝ PSÍK

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK

MALTÉZSKÝ PSÍK

JAPONSKÝ CHIN

KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL

KRÁTKOSRSTÝ JEZEVČÍK

Střední plemena do bytu

BOSTONSKÝ TERIÉR

PUDL STŘEDNÍ

Velká plemena do bytu

LABRADOR

AFGHÁNSKÝ CHRT

PUDL KRÁLOVSKÝ

ANGLICKÝ BULLDOG

BASSET HOUND

AMERICKÝ STAFORDŠÍRSKÝ TERIÉR

GREYHOUND

NĚMECKÁ DOGA

V podstatě lze říct, že do bytu se hodí kterékoli psí plemeno, pokud mu dopřejete dostatek prostoru a bude s ním mít trpělivost. Je třeba ho naučit, že váš odchod neznamená konec světa, takže nemusí celý den štěkat a vít na měsíc. To totiž ještě hůř nesou sousedé. Pokud nechcete tak často vysávat, tak určitě doporučujeme spíše krátkosrstá plemena. Psi v bytě mají navíc jednu velkou výhodu. Psi potřebují pravidelně na záchod, takže i vy budete nuceni jít častěji ven na čerstvý vzduch a udělat tak něco pro své zdraví.

Pokud už víte, které plemeno chcete, ale vlastně netušíte, kolik vás bude stát nákup veškeré výbavy, tak si přečtěte náš skvělý článek, který shrnuje všechno, co pes potřebuje a kolik to stojí.